Náhradní plnění 2020

Díky nákupům služeb a výrobků od firem, které zaměstnávají pracovníky OZP, podpoříte nejen jejich práci, ale navíc i dosáhnete daňové úspory ve formě náhradního plnění.
Jak splním povinný podíl v roce 2020?
Jeho splnění lze dosáhnout třemi způsoby nebo jejich kombinací:
- odběrem služeb v rámci náhradního plnění
- přímé zaměstnávání OZP
- finanční odvod státu - to je 2,5 násobek průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí sledovaného kalendářního roku za každou OZP, kterou by zaměstnavatel měl zaměstnat
- Povinný podíl splníte odběrem služeb či zboží ve výši 7 násobku průměrné měsíční mzdy za I.-III. čtvrtletí 2020. Za rok 2019 byla průměrná měsíční mzda za 33 429 Kč. Ke splnění povinného podílu za jednoho nezaměstnaného OZP tedy vaše firma odebere služby ve výši 7 x 33 429 Kč tedy 234 003,- Kč.
Vyplatí se mi náhradní plnění?
Zcela určitě ano. Díky odběru služeb od státem uznaných dodavatelů splníte povinný podíl a získáte užitečné podpůrné služby vhodné pro společnost podnikající v jakémkoliv typu odvětví.
Mezi výhody dále patří to, že nepřímo podpoříte zaměstnávání OZP a jejich začlenění do běžného pracovního života. Namísto odevzdání peněz státu (finanční odvod), získáte za tyto peněžní prostředky kvalitní služby.
Výhody náhradního plnění
- Splníte povinný podíl OZP zaměstnanců
- Nemusíte zaměstnávat vlastní OZP
- Vyhnete se finančnímu odvodu státu
- Za své peníze získáte užitečné služby
- Podpoříte osoby se zdravotním postižením
Jak vybrat kvalitního dodavatele?
- Podívejte se na reference.
Proč? Díky referencím si můžete udělat jasno, které společnosti svěřili podpůrné činnosti do rukou Vašeho možného obchodního partnera. Znáte tyto reference? Pracuje dodavatel i pro jiné firmy z Vašeho regionu?
- Podívejte se na web dodavatele.
Proč? Snadno můžete zjistit více o Vašem budoucím obchodním partnerovi. Podívejte se, jaké informace poskytuje ohledně svých služeb a o náhradním plnění. Již po pár řádcích poznáte, zda se jedná o odborníka či nikoliv. Neméně důležitá je i firemní kultura dané společnosti.
- Je společnost pojištěna? Zjistěte na jakou částku.
Proč? Pojištění proti poškození klienta je v tomto oboru nutností. Nikdy nevíte, co se může přihodit. Ať už se jedná o jakoukoliv škodu – např. požár nebo krádež, pojištění na odpovídající částku, sjednané u pojišťovny, která nebude mít problém s plněním, je pro společnost zajišťující podpůrné činnosti nutností.
- Ptejte se, jak společnost vybírá zaměstnance.
Proč? Jsou trestně bezúhonní? Disponuje společnost technologií na jejich kontrolu? Jsou zaměstnanci proškoleni? Mohu na vyžádání nechat některého ze zaměstnanců vyměnit?
- Pro spolehlivého partnera neexistují banality.
Proč? I malá díra v plotě představuje skrytou hrozbu, která může vyústit v újmu na zdraví nebo škodě na majetku.
- Hledejte firmu s vlastním vybavením.
Proč? Pokud firma disponuje vlastním vybavením, např. vlastními úklidovými stroji, nemusíte řešit servis a opravy. Zajímejte se o to, jak budou zaměstnanci dodavatele oblečeni a vybaveni. Ať už chcete nebo ne, budou vizitkou i Vaší společnosti.
Kalkulačka bude aktuální hned, jak Český statistický úřad oznámí průměrnou měsíční mzdu za I. až III. čtvrtletí daného roku.